Spotkanie Klubu Pracowników i Sympatyków FSO – rozmowy o historii i przyszłości
Historia FSO to przede wszystkim ludzie. Wczoraj przy Jagiellońskiej 88 odbyło się spotkanie Klubu Pracowników i Sympatyków Fabryki Samochodów Osobowych.
Ponad 40 pracowników, współpracowników i sympatyków dawnej Fabryki ponownie zasiedli przy stole w budynku dawnej dyrekcji. Ponad 30 lat temu zapadały przy nim ważne decyzje dotyczące FSO, a wczoraj towarzyszyły mu przede wszystkim rozmowy, wspomnienia i anegdoty.
Jednym z punktów spotkania była prezentacja projektu F.S.O. PARK i planów zagospodarowania dawnych terenów FSO. Duże zainteresowanie wzbudziła wizja nowej, otwartej części miasta z Parkiem Centralnym, dużą ilością zieleni oraz rozwiązaniami przyjaznymi środowisku. Istotnym elementem projektu są również ogólnodostępne przestrzenie, z których będą mogli korzystać nie tylko przyszli mieszkańcy F.S.O. PARK, ale także lokalna społeczność.
Otrzymaliśmy również wyjątkowy prezent – historyczną flagę FSO z oryginalnymi podpisami osób związanych z Fabryką, ostatnią, która jeszcze na początku 1996 roku powiewała na maszcie działającego zakładu. To symbol, który zajmie szczególne miejsce w F.S.O. PARK. Dziękujemy za ten piękny gest.
Później przyszedł czas na wizytę w Muzeum w Fabryce, gdzie Maciej Bień zabrał uczestników w podróż do lat 80. i 90. A później… rozmowy trwały jeszcze długo. Trudno się dziwić – niektórych historii nie da się opowiedzieć w jedno popołudnie😊
Dziękujemy za spotkanie i wszystkie wspomnienia. Drzwi przy Jagiellońskiej 88 są dla Was zawsze otwarte. Do zobaczenia!




