WIĘCEJ NIŻ DEWELOPER

Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry
– Soren Aabye Kirkegaard

Zaangażowanie

Najpiękniejsze jest odkrywanie ludzkiej twarzy biznesu. To jest moje ogromne powołanie. Poza tym, że całe życie koncertuję jako skrzypaczka-solistka, mam wielkie szczęście spotykać prezesów firm, dla których działania CSRowe są niezwykle ważne. Bez wątpienia jedną z tych firm jest OKAM, której prezes Arie Koren podjął wspaniałą decyzję o wzięciu udziału w ogromnym projekcie mojego pomysłu i mojej realizacji. Mowa o koncertach Wielcy Artyści Małym Pacjentom, stworzonych dla działań na rzecz największego dziecięcego szpitala Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka. Dlatego też ogromnie się cieszę, że już po raz drugi OKAM był partnerem koncertu z największymi światowymi gwiazdami opery. Moje marzenie to łączenie muzyki klasycznej z biznesem, ale we wspaniałym celu, jakim jest wspieranie tego największego w Polsce ośrodka medycyny dziecięcej. Nie ukrywam, że jest to też wielka radość.

Jako mieszkanka budynku Vista, wybudowanego przez OKAM, dodam, że znalazłam tu połączenie profesjonalizmu z dbałością o szczegół, co jest istotą mojego zawodu, jako muzyka. Dlatego też mieszkanie w takich wnętrzach, gdzie szczegół jest tym, co przyciąga jego mieszkańców i stanowi o jakości, jest wielkim szczęściem. Życzyłabym każdemu mieszkać w tak wspaniałym miejscu.

Patrycja Piekutowska I FUNDACJA Virtuosa

W trosce o człowieka

Firma OKAM wspiera działania ludzi, którzy nie boją się nowych, często brawurowych wyzwań w niesieniu pomocy innym. Od lat kreuje wydarzenia prospołeczne oraz pomaga inicjatywom prywatnym, jak i publicznym. Regularnie współpracuje z Domami Kultury, Urzędami Miast, szkołami, przedszkolami oraz fundacjami. Jest jednym z fundatorów koncertów na rzecz Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka, Festiwalu Singera, czy Otwartej Ząbkowskiej.


Wystąpiła w roli partnera charytatywnej wyprawy Rowerem przez Islandię, z której dochód trafił do podopiecznych Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego WZRASTANIE w Katowicach, oraz Biegu Orkiestrowego organizowanego przez Fundację BIEGAMYzSERCEM.pl, wspierającego Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

OKAM nie tylko realizuje projekty mieszkaniowe, biurowe, handlowo-usługowe, ale przede wszystkim tworzy przestrzeń, która sprzyja życiu. Jednym z głównych celów firmy jest pobudzanie powstających społeczności do aktywności i tworzenia małych wspólnot. Dlatego OKAM kładzie nacisk na nowatorskie rozwiązania już na etapie planowania projektów.